•  Merkez: +90 332 352 51 85 | Selçuklu Şube: +90 555 042 36 42 - +90 532 175 42 10

Bizi Takip Edin

Konya Etliekmeği

Konya’nın meşhur olmazsa olmaz tatlarından olan Etliekmeği sizler için özenle hazırlıyoruz. Sinirleri alınan dana kaburga etinin kendi parça yağı ile kıyma haline getirilir. Ardından soğan, yeşil biber ayrı ayrı mikserde çekilir.

Öncesinde hazırlamış olduğumuz 1 kg et ve 1 kg sebze üzerine 25 gr tuz ilavesi ile karıştırılır. Oda sıcaklığında dinlendirilmiş hamuru ince bir şekilde açan ustalarımız hazırlamış olduğumuz malzemeleri içine ekleyerek 300 derecelik taş fırında pişirilir.

Siz değerli misafirlerimize servis edilir.

Konya Bıçak Arası

Özellikle dana biftek eti ile extra tat kazanan bıçakarası; 2 adet bıçak ile doğranan domates ve yeşil biber ile karıştırılır. Ardından 20 gr tuz ilave edilerek yoğurulur.

Oda sıcaklığında dinlendirilmiş hamurun üzerine yayılır ve 300 derecelik taş fırınında odun ateşinde pişirilip servis edilir..

Etliekmek nerede yenir konya, etliekmek çeşitleri konya, etliekmeği en güzel yapan yerler, etliekmek fiyatları konya, bıçakarası nerede yenir, bıçakarası en güzel nerede yenir, bıçak arası fiyatları konya, en iyi etliekmek yapan yer, konyanın en iyi etliekmekçisi, konyada etli ekmek fiyatları